Renginiai


Konferencija “Pastatų tvarumo vertinimas. Iššūkiai ir ateities vizija viešojo sektoriaus pastatams”

 

levels_picture

Š. m. gegužės 31 d. Vilniuje Aplinkos ministerija ir LŽPT kartu su partneriais – Europos komisijos atstovybe Lietuvoje ir VĮ “Turto bankas” – pakvietė į konferenciją „Pastatų tvarumo vertinimas. Iššūkiai ir ateities vizija viešojo sektoriaus pastatams“, kurios metu įvairių sričių Lietuvos, Europos komisijos ir Švedijos specialistai pasidalino patirtimi viešųjų pastatų tvarumo klausimais.

Konferencijoje buvo aptartos taikomos pastatų ir kvartalų tvarumo vertinimo sistemos (LEVEL(s), LPTVS, CityLab), buvo diskutuojama, kokio lygmens ir kokie konkrečiai pastatų tvarumo reikalavimai galėtų būti taikomi, taip pat kaip žalieji viešieji pirkimai galėtų paskatinti pastatų projektavimo, statybos ir naudojimo Lietuvoje kultūros pokyčius, integruojant pastatų tvarumo aspektų vertinimą. LŽPT prezidentas Remigijus Simanavičius pristatė Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą bei Šilutės raj. savivaldybės administracinio pastato tvarumo analizę. Norėdami peržiūrėti konferencijos vaizdo įrašą, spauskite čia. Konferencijos pranešimų ieškokite čia.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Renginį parėmė LŽPT narė 

exterus-logo


Seminaras “Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistema – naujasis tvarios plėtros standartas” 

 

lptvs-logotipas-www

Š. m. gegužės 16 d. Technopolis Alfa Samsung demo salėje įvyko Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemos (LPTVS) pristatymo seminaras, kurio metu buvo trumpai apžvelgtos „žaliųjų“ pastatų plėtros tendencijos, išsamiai pristatyta Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistema (LPTVS), jos vertinimo kriterijai ir galimybės tapti vertintoju.

Po seminaro pirmą kartą vykusį vertintojų pagal LPTVS testą sėkmingai išlaikė ir vertintojų gretas papildė 11 kvalifikuotų specialistų: Anastasija Nekrašė; Darius Jonaitis; Eugenijus Šapel; Gintarė Laukytė; Igor Pasko; Karolis Januševičius; Mykolas Gerliakas; Tomas Baranauskas; Tomas Dauskurdas; Tomas Surblys; Živilė Paškauskaitė-Urbonavičienė.

Daugiau informacijos apie LPTVS ieškokite tinklapyje: http://lzpt.lt/veikla/#vertinimas .

PROGRAMA

 

Seminarą parėmė LŽPT narė

 samsung_logo_blue_2016_


Tvarus miestų planavimas ir vystymas – ko Lietuva gali pasimokyti iš „žaliausiųjų“ pasaulyje?

 

zaliejipastatai_horizontaluslg

Kas paskatintų Lietuvoje statyti sveikus, komfortiškus, ilgaamžius, ekonomiškus, energiškai efektyvius pastatus, racionaliai vartojančius gamtos išteklius visuose pastato gyvavimo ciklo etapuose? Kaip pažangiausių planavimo, projektavimo ir modeliavimo metodų taikymas ir pastatų vertinimas ilgalaikėje perspektyvoje atsilieptų žmonių gyvenimo ir darbo kokybei, supančiai gamtai ir  inovacijų plėtrai nekilnojamo turto plėtros sektoriuje? Apie visa tai Lietuvos žaliųjų pastatų taryba kviečia išgirsti ir padiskutuoti jau trečią kartą rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Žalieji pastatai – Vilnius, 2017“. Daugiau skaitykite čia.